07 maja 2010

DIY czyli zrób sobie kwiatek!

Dziś mój debiut w dawaniu instrukcji. Na prośbę Argillae, krótka instrukcja robienia szmacianych kwiatków z ostatniego posta. Kwiatki robi się prosto, szybko i przyjemnie, ale ponieważ nie jestem dobra w opisach słownych, bo się motam i odbiegam w dygresje, bądź też skracam i pomijam rzeczy istotne z punktu widzenia słuchacza, to mini fotostory z krótkimi objaśnieniami.


1. Materiał składamy prawą stroną do środka i odrysowujemy kółko. Kwiatek będzie trochę mniejszy niż kółko, które narysujemy.


2. Zszywamy po odrysowanym obwodzie zostawiając ok kawałek niezszyty - potrzebujemy otwór, by wywrócić materiał na prawą stronę. Odcinamy nadmiar materiału, zostawiając ok 5 mm zapasu za szwem


3. Materiał przewracamy na prawą stronę. Można np. ołówkiem czy szydełkiem dobrze wypchnąć obwód- będzie się łatwiej wypełniać. Ja do wypełnienia używam ovaty tapicerskiej, ale może też być jakiekolwiek wypełnienie, np wata czy poduszkowe (jaśki IKEA są bardzo wydajne). Nasze kółeczko wypychamy nie zbyt mocno. Musi zostać miękkie i łatwo się ściskać w palcach- w końcu chcemy zrobi kwiatek, a nie owiązany kamień ;)


4. Wypchany kwiatek trzeba zaszyć, więc spinamy otwór szpilkami tak zawijając nadmiar materiału do środka, by ciągle mieć koło


5. Zszywamy na okrętkę ;)


6. Teraz musimy rozplanować kwiatka. Szpilką zaznaczamy środek kwiatka, a kolejnymi szpilkami linie podziału na płatki, czyli miejsca, gdzie będą przebiegać nitki.


7. Szycie zaczynamy od środka, igłą na wylot. Kolejne pętle z nitki układamy w miejscach zaznaczonych szpilkami.
8. Na koniec przyszywamy guziczek i...


9. ...gotowe!

Miłej produkcji kwiecia! Niech wiosna z latem już teraz u Was zagoszczą ;)
W razie nieścisłości/niejasności dajcie znać w komentarzach, chętnie doprecyzuję.

5 komentarzy:

 1. świetny i b czytelny trial :):):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super te kursik, czytelny w każdym "calu":)!Pięknie dziękuję, ja na pewno skorzystam! Pozdrawiam cieplutko, Ewa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. kurs świetny, przyda mi się bo kwiatki rzeczywiście rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny kursik, tego szukałam! Dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. super opis i kwiatki! uszyje!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad.