19 maja 2014

Nerka rowerowa czyli torebka na biodro idealna na rower ;) DIY

Współpraca z MolliePotrafi nabiera tempa i rumieńców :) Kto kupuje magazyn, ten wie, że w ostatnim wydaniu majowo-czerwcowym ukazały się aż dwa tutoriale prosto z paracowni KotyNaPloty :)


Dziś wrzucam tu tutorial na torebkę biodrową - rowerową nerkę. W wydaniu gazetowym niestety nie zmieścił się wykrój przez co skorzystanie z tutoriala może być lekko problematyczne.
Na szczęście są internety, a w internetach, jak wiadomo, wszystko jest. Jest więc WYKRÓJ na NERKĘ ROWEROWĄ - do pobrania, za darmo lub za uśmiech :)
I instrukcja co z tym wykrojem zrobić, żeby móc na rowerze lub hulajnodze się lansować z papierowym kubkiem kawy w garści ;).
Potrzebne materiały:
  • Tkanina laminowana 1FQ (50 cm x 70 cm)
  • Zamek zwykły dł. 25 cm
  • Pasek parciany, szerokość max. 3 cm, długość w zależności od obwodu (powinien wystarczyć 1mb.)
  • Klamra fastex 30 mm


Na lewej stronie laminatu odrysowujemy elementy wykroju i wycinamy po liniach (bez zapasu na szwy) Wykrój składa się z 4 elementów: A (wierzch i dno) – 2 sztuki,  B (boczne paski) – 4 sztuki, C (przód) – 1 sztuka, D (tył) – 1 sztuka

 
Do wypukłej części elementu A przyszywamy zamek prawą stroną laminatu do spirali zamka. Używamy specjalnej stopki do przyszywania zamków, by poprowadzić szew jak najbliżej spirali.


 Następnie składając prawą do prawej przyszywamy zamek do elementu C.


Do dolnej części elementu C przyszywamy drugi element A. Czynność wykonujemy po łuku. 


Łączymy ze sobą wierzch i dno torebki elementem D, formując tył. Szyjemy wolno pilnując by dokładnie dopasować prostą krawędź elementu D do wewnętrznego łuku elementów A.


Przygotowujemy 2 paski parciane o całkowitej długości dłuższej o ok 10 cm od obwodu talii/bioder – w zależności do tego jak będziemy nosić torebkę. Składamy prawą do prawej dwa elementy B wkładając pomiędzy nie pasek parciany. Zszywamy tylko trzy boki.

  
Przewracamy na prawą stronę i dla wzmocnienia zamocowania paska stębnujemy po prawej stronie, blisko krawędzi.

  Na końcówki pasków zakładamy części klamry. Przy żeńskiej części klamry końcówkę paska zawijamy i przyszywamy zabezpieczając przed strzępieniem taśmy oraz zsunięciem się części klamry. Męską część klamry nasuwamy na drugi pasek, którego końcówkę zabezpieczamy przed strzępieniem.


Tak przygotowane paski wkładamy pomiędzy element D i C, układając je na środku. Pamiętając o otwarciu zamka, zszywamy boki torebki mocując jednocześnie paski z klamrami.


Przewracamy całość przez otwarty zamek na prawą stronę. Delikatnie wypychamy narożniki torebki. Gotowe!

 
Autor zdjęć: Robert Dwórznik

Opracowanie: Karola (Koty Na Płoty)

4 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad.